pfsense hotspot uygulaması konusu devam

muratbahadir

New member
Merhaba verdiğiniz bilgiler için herkese teşekkür ederim benimde bir problemim var onu danışmak istiyorum actspot hesap ayarlarınız kısmı çalışmıyor ona tıklayınca beyaz ekraan veriyor birde kullanıcıyı sildiğimde you are connected hatasına düşüyor şimdiden teşekkürler

muratbahadir

New member
Tekrardan merhaba ; Benim bir iki sorum daha olacak ben şimdi bunu bir cafe ye kurdum aktif çalılıyor şimdilik bir sıkıntı yok. Ama acaba tc kimlik biriktiyorum gibi göründüğü için devlet darafından bir sıkıntı olurmu acaba birde mesela bir problem oldu benden log kayıtları istendi bunu ben oradan çıkarıp nasıl verebilirim şimdiden teşekkürler diğer konu içinde beklemedeyim kolay gelsin .

hmuratozcilsal

Moderator
Yönetici
Tekrardan merhaba ; Benim bir iki sorum daha olacak ben şimdi bunu bir cafe ye kurdum aktif çalılıyor şimdilik bir sıkıntı yok. Ama acaba tc kimlik biriktiyorum gibi göründüğü için devlet darafından bir sıkıntı olurmu acaba birde mesela bir problem oldu benden log kayıtları istendi bunu ben oradan çıkarıp nasıl verebilirim şimdiden teşekkürler diğer konu içinde beklemedeyim kolay gelsin .
5651 sayılı kanun gereği herhangi bir sıkıntı yaratmayacaktır. Ki internet cafeler ve internetini paylşıma açan her kurum için yasal zorunluluktur zaten. Log kayıtlarından kastınız tam olarak nedir ? Kullanıcıların erişim yaptığı sitelerin log kayıtlarını tutmak zorunlu değil, sadece kullanıcıların sisteminizde aktif olduğu zaman kayıtlarını tutmak istendiğinde adli makamlara iletmekle yükümlüsünüz.

muratbahadir

New member
5651 sayılı kanun gereği herhangi bir sıkıntı yaratmayacaktır. Ki internet cafeler ve internetini paylşıma açan her kurum için yasal zorunluluktur zaten. Log kayıtlarından kastınız tam olarak nedir ? Kullanıcıların erişim yaptığı sitelerin log kayıtlarını tutmak zorunlu değil, sadece kullanıcıların sisteminizde aktif olduğu zaman kayıtlarını tutmak istendiğinde adli makamlara iletmekle yükümlüsünüz.
Merhaba ; Şunu demek istedim olduki biri geldi kayıt olup internete girdi olmayacak şeyler yapıp gitti polis benden gelip bu nerelere girmiş onun kaydını çıkar mı diyor ? yoksa ben loglamayı tamamen yanlışmı anladım :) teşekkür ederim ilginizden dolayı iyi çalışmalar .

hmuratozcilsal

Moderator
Yönetici
Merhaba ; Şunu demek istedim olduki biri geldi kayıt olup internete girdi olmayacak şeyler yapıp gitti polis benden gelip bu nerelere girmiş onun kaydını çıkar mı diyor ? yoksa ben loglamayı tamamen yanlışmı anladım :) teşekkür ederim ilginizden dolayı iyi çalışmalar .
nerelere girdiği ile ilgili bilgi sormaz, bu kullanıcı ne zaman ne şekilde sizin interneti kullandı onun bilgisi istenir. Girdiği sitelerle ilgili log tutma zorunluluğunuz yok.

alitelli

Administrator
Yönetici
@alitelli
kurulum loglarını incelediğimde

Fetching git-2.24.1.txz: .......... done
Installing git-2.24.1...
pkg: Missing dependency 'p5-Term-ReadKey'

Failed to install the following 1 package(s): https://pkg.freebsd.org/FreeBSD:11:amd64/latest/All/git-2.24.1.txz

satır dikkatimi çekti, sanırım git kurulumunu yapmıyor, neden kaynaklı olabilir ?
Kurulum için git'e artık gerek yok
AddPkg git satırının silerek veya başına # ekleyerek kurulum yapabilirsiniz.

hmuratozcilsal

Moderator
Yönetici
grup hız limitleri ve yönlendirilecek sayfa bilgilerini belirtiyorum ancak kullanıcıların hız limiti kayıtlı olduğu grup hız limitlerinin üzerine çıkıyor, bu özellik devre dışı mıdır ?

lncsence

New member
kurulumu yaptığımda tüm gui ayarlarının portal dosyaları eklemek hariç yapılandırılmış geldiği görmekteyim. Lakin yönetici paneline çıkarken resimdeki gibi hata alıyorum. Bununda radius tablolarının oluşmadığından olduğunu varsayıyorum. actspot.sql dosyasının gömülmediğini düşünüyorum. Ekli dosyayı görüntüle 136
Bu hatanın sebebi root kullanıcısı olduğu halde tekrar user oluştururken yeni kullanıcı oluşturmak için root isminin verilmesi

muratbahadir

New member
Merhabalar tekrardan.
actspot da hesap ayarlarınız kısmına basınca beyaz ekran geliyor bunun sorunu nedir acaba şimdiden teşekkürler.